вівторок, 8 травня 2012 р.

Хочете поваги та шани? Заслужіть їх справами! Про імідж – з практики


Спілкуючись з колегами вузівських бібліотек, досить часто чую нарікання щодо відсутності порозуміння та підтримки підрозділу з боку керівництва університету. Хочу поділитися власними думками, враженнями, а головне - досвідом співпраці у цьому напрямі моєї Бібліотеки Сумського державного університету. 

Шановні колеги, чи замислювалися, чому саме до вас і вашого підрозділу таке ставлення? А секрет, на мою думку, ось у чому.

Майже все починається з СЕБЕ: з поваги до себе, як члена колективу, а також відношення до справи, якою займаєшся. Кожен співробітник несе частку відповідальності за успіх усього підрозділу та, власне, за його імідж.

Повагу та іміджевість можна заслужити лише справами. Яскравим прикладом є Бібліотека, в якій я працюю. 

Кожен співробітник нашого колективу прагне завжди бути у тренді, тримає руку на пульсі, розвивається. Бо, як говорила всім нам відома героїня твору Льюїса Керрола: «Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!» 

Ми, співробітники Бібліотеки, завжди намагаємося бути на крок попереду. Ми постійно підвищуємо свої професійні здібності, відвідуючи курси (мовні, комп’ютерні, з програмування тощо), беремо участь у конкурсах, он-лайн конференціях, обговореннях. Освоюємо щось нове, вивчаємо досвід закордонних колег. 

Звичайно, основним мотиватором, стимулятором, ідейним генератором у всіх починаннях для нашого колективу є директор Бібліотеки Слабко Тетяна Василівна, яка завжди знаходить нестандартні підходи в усіх напрямах роботи. 

Наші читачі мають прекрасні умови для постійного віртуального доступу до електронної бібліотеки та ресурсів, можуть віддалено замовляти літературу, переглядати власний формуляр, спілкуватися віддалено зі співробітниками бібліотеки, отримувати консультації он-лайн. Користувачі звикли, що мають електронний читацький квиток, електронний формуляр, електронний підпис, книги їм записуються за штрих-кодом, а в руках у бібліотекарів ручки-сканери.

За рік сайт Бібліотеки відвідують понад 350 тис. разів, у тому числі понад 30 % відвідувань припадає на неробочий час та вихідні дні, що свідчить про попит на ресурси бібліотеки та перспективність обслуговування користувачів у режимі віддаленого доступу.

Незважаючи на це, наша Бібліотека ніколи не буває порожньою. Життя Бібліотеки вирує.
В Бібліотеці створено прекрасні умови для роботи: просторі читальні зали з відкритим доступом, Інтернет, зона Wi-Fi, понад сто комп’ютерів та периферія для конвертації інформації. В нашій бібліотеці читачам цікаво та комфортно. Бібліотеку відвідують не лише студенти та вчені СумДУ, але й користувачі інших інституцій. В нашу Бібліотеку приходять не лише за інформацією та знаннями, а й за неповторною теплою атмосферою та позитивом, що склалися у нас роками.

Наша Бібліотека визнана не лише на обласному, але й на всеукраїнському рівні:

- Перемога у Всеукраїнському конкурсі “Бібліотека року” (2009). Конкурс від Української бібліотечної асоціації; 

- Перемога у Всеукраїнському конкурсі «Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу» (2011). Конкурс від Української бібліотечної асоціації;

- Репозитарій СумДУ - лідер серед репозитаріїв України (Світовий рейтинг Webometrics: січень 2012 -1 позиція).  

Інноваційним рішенням, свого часу, було створення в 1989 році (вперше в Україні) в Бібліотеці технічного вузу Літературної вітальні. Щорічно в Літературній вітальні проводиться понад 200 заходів. Бібліотеку СумДУ визнано культурно-просвітницьким центром нашого міста. Досвід роботи, впроваджений в Бібліотеці, постійно вивчається керівниками університетських бібліотек України та інших країн.

Отже, шановні колеги, імідж нашої Бібліотеки — це позитивний результат довгої плідної спільної праці керівництва університету з керівництвом колективу Бібліотеки. Починаючи з самих витоків і щодня, по крихтах, використовуючи всі можливі засоби, директором Бібліотеки та колективом створювався та постійно підтримується імідж власного підрозділу не лише в університеті, а й далеко за його межами.

Тому, якщо керівництво вашого вузу буде бачити ваші перемоги, ваше бажання до першості, нових звершень та інноваційного руху діяльності Бібліотеки, то чи зможе воно вам відмовити у підтримці й гармонійному тандемі?

РОБІТЬ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ БУТИ КРАЩИМИ й у вас все вийде!

На сьогодні наша бібліотека – найважливіший підрозділ Сумського державного університету, об’єкт гордості. Керівництво університету завжди пишається тим, що в складі університету є такий підрозділ, як Бібліотека.

Свiдчення цього - невеличкий фiльм про нашу Бiблiотеку http://www.youtube.com/watch?v=_vuuiQP7UUM&feature=youtu.be.

Недбаєва Анна, співробітник Бібліотеки Сумського державного університету

Немає коментарів:

Дописати коментар