пʼятниця, 26 серпня 2011 р.

Вітриністика або театр за склом

Успішність і конкурентоспроможність бібліотеки залежить від правильно і креативно оформленої вітрини.

Вітрина - це обличчя бібліотеки, її візитна картка, один з найдієвіших способів залучення читачів. Вітрина також є важливим рекламним носієм, де на певній площі вибудовується міні концепція закладу. За допомогою всіх доступних візуальних засобів відвідувачу дається уявлення про фонд бібліотеки та її послуги.

Створення дизайну вітрини об'єднує в собі науковий і креативний підходи. Для розробки концепту вітрини потрібно знати не тільки нюанси побудови композиції, поєднання кольорів і фактур, але й розумітися у психології. Не варто забувати, що призначення вітрини - залучати. В оформленні вітрини завжди має бути присутня ідея, сенс, вона не повинна бути просто красивою картинкою.

Для цього дизайнерами-вітриністами використовується цілий комплекс художніх засобів: цікаві елементи декору, поєднання різних фактур, ефектно розставлене світло.

Питанню освітлення вітрини необхідно приділити особливу увагу. Грамотно розставлені світлові акценти пожвавлюють міні-сцену, що розігрується за склом. Світло – це саме той інструмент, який надає завершеного вигляду вітринному оформленню, інтригує, зачаровує, запрошує в новий незвіданий світ, що відкривається читачеві, котрий входить до бібліотеки.

Тематичні сцени, що розігруються у вітринах напередодні свят, вимагають особливого освітлення. Якщо це новорічна композиція, то краще використовувати лампи з жовтим і теплим світінням, особливо якщо в декорі використовуються золотисті відтінки. Це дозволить зробити вітрину більш домашньою, затишною і святковою. Існують свої особливості у висвітленні різних поверхонь і колірних рішень. Для інтер'єру, де домінують коричневі відтінки, дерев'яні елементи, більш виправданим буде використання ламп з теплою кольоровістю. Таке рішення зробить вітрину більш гостинною і шляхетною.

Якщо використовуються холодні відтінки - синій, фіолетовий і в декорі присутній сталеві деталі, то лампи холодної або нейтральної кольоровості підкреслять строгість і вишуканість ліній.
Вітрину, оформлену в білому кольорі, пожвавить використання світильників з кольоровими фільтрами. Важливо за допомогою вітрини сформувати чітке послання цільовій аудиторії.
Зараз вітрина стає головним за своєю ефективністю рекламним носієм. Вітрина - це обличчя бібліотеки. Через вітрину Ви звертаєтеся безпосередньо до користувача, запрошуєте увійти і зацікавлюєте новими послугами.

Деякі бібліотеки в Україні мають великі віконні площі, але, на жаль, лише невеликий відсоток цих бібліотек використовують вітрини задля залучення потенційних користувачів.

Ось, наприклад, Центральна районна бібліотека імені Івана Франка Подільського району м.Києва, що знаходиться по вулиці Фрунзе, 117, маючи значну за довжиною вітрину, зовсім не використовує її з метою інформування про свій заклад. Проїжджаючи 2 роки повз цього закладу, я тільки нещодавно дізналась, що це бібліотека. Допомогла мені в цьому вивіска «Безкоштовний інтернет», оскільки я знаю, що наразі безкоштовний інтернет є тільки в бібліотеках. Але в цьому обізнані не всі.

Інший позитивний приклад подає Державна бібліотека України для юнацтва। Маючи майже таку сама віконну площу, ця бібліотека дуже часто використовує її для інформування читачів про майбутні заходи, нові видання та послуги бібліотеки.

Наводимо приклад практичного оформлення вітрини з мінімальними витратами.

Пап'є-маше в оформленні вітрини
Вікіпедія говорить:
«Пап'є-маше (фр. papier-mâché« жований папір ») – маса, що легко піддається формуванню і отримується з суміші волокнистих матеріалів (паперу, картону) зі склеювальними речовинами, крохмалем, гіпсом і т. д. З пап'є-маше роблять муляжі, маски, навчальні посібники, іграшки, театральну бутафорію, скриньки ".

Для бібліотек пап'є-маше - це вихід у багатьох ситуаціях. Практично будь-які об'єкти у вітрині можна зробити за допомогою пап'є-маше. Недолік один - тимчасові витрати. Тим не менш, випадків, коли «час є, а грошей немає», набагато більше, ніж інших.

Пропонуємо Вам ознайомитися з Турбо-Майстер-Класом з виготовлення дракона з пап'є-маше для Вашої вітрини від GourmetPaperMache.com:

http://www.youtube.com/watch?v=NTpGCD91zEA&feature=player_embedded#at=23

Це ще раз підтверджує думку - найкращі ідеї, звичайно, найпростіші.

Джерела:

Леконцева А. Витринистика или театр за стеклом // Управление магазином. – 2009. - №5.

Сайт: www.vitrinistika.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар