вівторок, 11 жовтня 2011 р.

Форум соціального партнерства

У 2008 році УБА розпочала адвокаційну програму «Бібліотека і громада», метою якої є вплив на ставлення держави до бібліотек, сприяння розвитку демократії в суспільстві। Бібліотеки Миколаївського регіону першими почали втілювати вищезазначене в практику. У вересні 2008 р. ними був започаткований проект «Бібліотека – влада – громада – соціальне партнерство» по створенню модельних сільських бібліотек, а підсумки цього проекту підводилися – 27 вересня 2011 року.

У цей день за ініціативи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім। О. Гмирьова у приміщенні Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру відбувся Форум соціального партнерства «Бібліотека-влада-громада: стратегія єдності в інформаційному суспільстві». Головними організаторами Форуму стали Миколаївська обласна державна адміністрація, Миколаївська обласна рада, управління культури Миколаївської облдержадміністрації, ОУНБ ім. О. Гмирьова, програма «Бібліоміст», Українська бібліотечна асоціація, Миколаївське регіональне відділення УБА, представники яких були присутні на заході. Крім того, були запрошені професійні делегації з усіх районів Миколаївської області, соціальні партнери бібліотек. Всього у заході взяли участь близько 400 чоловік.

Форум почався з урочистого відкриття Майданчику інновацій, у рамках якого були представлені досягнення та досвід роботи бібліотек регіону за останні три роки. До уваги присутніх була запропонована презентація регіонального проекту «Миколаївщина читає», учасники якого отримали дипломи.

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся голова Миколаївської обласної ради Ігор Дятлов, який зазначив, що бібліотекарі – хранителі та збирачі духовних скарбів, а бібліотеки, незважаючи на розвиток мережі Інтернет, залишаються важливим надбанням громади। Розуміючи це, обласна влада тільки у 2011 р. виділила більше двох мільйонів гривень на поповнення фондів бібліотек області. Крім того, І. Дятлов презентував Українській бібліотечній асоціації збірку «Літопис нашої пам’яті», яка складається з робіт миколаївських школярів – учасників однойменного конкурсу. Цю книгу отримає кожна бібліотека області.

Зі словами привітань до учасників Форуму звернулися: заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Наталія Іванцова, радник з адвокації програми «Бібліоміст» Владислав Кучереносов, член Президії Української бібліотечної асоціації, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського Павла Рогова, начальник управління культури облдержадміністрації Світлана Гладун, директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Надія Богза, голова обласного комітету профспілок працівників культури Любов Назарова. Вітаючи учасників Форуму, усі вони підкреслювали високий професіоналізм, активну позицію бібліотек Миколаївщини щодо налагодження соціального партнерства між бібліотеками, владою і громадою. Провідні бібліотечні фахівці були відзначені почесними грамотами.

Професійну програму Форуму складали виступи начальника управління культури облдержадміністрації Світлани Гладун, директора ОУНБ ім. О. Гмирьова Надії Богзи, радник з адвокації програми «Бібліоміст» Владислава Кучереносова, директора Центру соціальних програм компанії РУСАЛ Дмитра Мурашка та представників делегацій з районів Миколаївської області. Які у своїх виступах представили досягнення бібліотек Миколаївського регіону, окреслено проблемні моменти та подальші дії бібліотечної спільноти регіону.

На Форумі соціального партнерства був прийнятий підсумковий документ – Меморандум спільних дій, що став підґрунтям для подальшого удосконалення функціонування бібліотек регіону, визначив пріоритетні напрямки та перспективи на майбутнє.

Кращі творчі колективи Миколаєва привітали учасників Форуму з Всеукраїнським днем бібліотек і подарували їм концертну програму.

Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення


Щороку, 30 вересня, у кожній бібліотеці нашої країни відзначають Всеукраїнський День бібліотек. Святкують його, зазвичай, вшановуючи самовідданість та працелюбність бібліотечних працівників, згадуючи про нерозривний зв’язок між читачем, бібліотекою і книгою. Адже протягом століть роль книги і бібліотеки в духовному становленні суспільства залишається неперевершеною.

Рухаючись уперед, працівники книжкових скарбниць крок за кроком намагаються стати ближчими до своїх користувачів, пропонуючи їм різноманітні варіанти нових форм пошуку інформації. Вдосконалюючи досвід та пропонуючи нові послуги, бібліотеки завжди прагнуть покращувати свій інформаційний сервіс. Сьогодні бібліотеки Дніпропетровщини переходять до нових інтерактивних форм спілкування з читачами. Саме тому Дніпропетровська бібліотечна асоціація (ДБА) та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія за підтримки обласної державної адміністрації,Української бібліотечної асоціації та програми «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст –Україна» запропонували святкування Дня бібліотек -2011 провести у новому форматі. Розпочався цей святковий захід 25 вересня об 11 годині у міському парку ім. Лазаря Глоби.

Висвітлення сучасних можливостей бібліотек та їх унікальних фондів у форматі бенефісу - презентації «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» дозволили в один час і в одному місці надати місцевій громаді інформацію про бібліотеки різних систем і відомств нашого регіону, а саме: обласні, шкільні, дитячі, вузівські бібліотеки міста та ЦБС області. Підтримуючи ініціативу, співорганізаторами формату виступили управління культури і туризму Дніпропетровської обласної державної адміністрації та управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

З ініціативи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія (ДОУНБ) був проведений бібліотечний флешмоб під назвою «Бібліотечне коло: 7 кроків єднання», під час якого усі присутні бібліотекарі (близько 200) об’єднались у велике коло та на знак зближення під чудові гасла про любов до книги та обраної професії зробили сім кроків назустріч одне одному. Але це була не єдина акція ДОУНБ. Неабиякою популярністю користувалось розгорнуте восьмиметрове полотно з гаслом «Бібліотека в моєму житті», на якому кожен бажаючий міг висловити свою думку про бібліотеку за допомогою маркерів. Сотні вдячних красномовних слів було залишено на згадку, серед них: «Бібліотека – це культура, мислення, життя!», «Бібліотека має бути в житті кожної культурної людини!», «Бібліотека – це свято і затишок моєї душі».

Впродовж свята увазі відвідувачів були запропоновані тематичні виставки, перегляди книжкових, періодичних видань, бібліографічні огляди та усні журнали від представників провідних бібліотек міста та області. Перевірити свої знання та позмагатися за призи змогли учасники літературного квесту та різноманітних турнірів, конкурсів і вікторин. Крім того, всі бажаючі змогли пограти у «Бібліотечне лото», взяти участь у майстер-класі з витинанки, зустрітись з винахідниками та придбати їх запатентовані вироби. Відпочиваючі парку мали можливість ознайомитись з історією, сучасним розвитком та спектром інноваційних послуг, відображених у мультимедійних презентаціях і відеороликах, які транслювались у інтерактивній палатці ДОУНБ на плазмових екранах. Протягом всього свята костюмовані співробітники розповсюджували флаєри та інформаційні буклети, запрошуючи всіх бажаючих долучитися до святкування, і в подальшому користуватись розрекламованими послугами бібліотек Дніпропетровщини.

Наймолодших гостей, які завітали на свято, порадував парад літературних героїв, лялькова вистава та конкурси малюнків на асфальті. Надзвичайним подарунком для всіх бібліотекарів та відпочиваючих парку став яскравий святковий концерт.

Саме в цей день, бібліотечна спільнота Дніпропетровщини, вкотре продемонструвала єдність, взаємоповагу , відданість бібліотечній справі, любов до їх величності - Книги та Читача.

Н.М.Тітова, голова Дніпропетровської бібліотечної асоціації, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія